• Lodowisko 2019

      W dniu 10.01.2019r. wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Gołańczy pod opieką pani Mileny Narodowiec, Pauliny Pauty, Natalii Urbańskiej i Lucyny Rakocy rozpoczęli ferie zimowe wspólnym wyjazdem na lodowisko w Wągrowcu. Niektórzy pierwszy raz mieli taką możliwość, jednakże nauka szła im znakomicie. Zabawa była wspaniała. Liczymy na możliwość kolejnych wyjazdów po feriach. 

     • Konkurs o krajach niemiecko i anglojęzycznych

      Dnia 27.11.2018 odbył się w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii konkurs o krajach niemieckojęzycznych i anglojęzycznych. Uczniowie mieli szansę sprawdzić swoją wiedzę na temat tych krajów w różnych dziedzinach życia.Wyniki konkursu : I miejsce - Szymon Puchowski, II miejsce ex aequo Marcin Wrzesiński i Filip Moszyński oraz dwa wyróżnienia dla Jakuba Trzeciaka i Bartosza Małeckiego. Do konkursu przygotowały nauczycielki języka angielskiego Sylwia Kossowicz i języka niemieckiego Justyna Otta. Życzymy kolejnych sukcesów!

     • Wycieczka do Wągrowca

      11 listopada została zorganizowana wycieczka do Wągrowca. Szlak turystyczny prowadził śladami miejsc historycznych. Trasa wiodła z przystanku kolejowego poprzez rynek, cmentarz farny z pomnikiem Powstańców Wielkopolskich oraz grobem Stanisława Kulińskiego. Następnie przejście ul. Gnieźnieńska w kierunku Lasku Łakińskiego. Powrót tą sama trasa oraz przejście obok starej strzelnicy gdzie wydarzenia z roku 1918 upamiętniła tablica pod która wychowankowie złożyli znicz. Podobnie uczynili przy pomniku Powstańców Wielkopolskich.

     • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

      20 listopada obchodzono Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka,
      z tej okazji nasz Ośrodek odwiedziła radca prawny - pani Agnieszka Budka. Wychowanki oraz wychowankowie dowiedzieli
      się czym się zajmuje radca prawny a także adwokat, prokurator, sędzia czy rzecznik praw dziecka. Wykład dotyczył również aspektów prawa karnego oraz cywilnego, a szczególności praw dziecka.

     • Odwiedziny TYMKA

      W minioną sobotę naszych wychowanków odwiedził wyjątkowy gość - znany m.in. z tegorocznej edycji Młodych Wilków - Tymek. W świetnej atmosferze Tymek rozmawiał z wychowankami o muzyce oraz na wiele innych tematów. Na koniec wszyscy uczestnicy spotkania mieli przyjemność uczestniczyć w małym koncercie artysty.

     • Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

      17 października grupą 16 wychowanków z klas 4-6 po raz pierwszy miała okazję wziąć udział w projekcie "Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej" . W ramach projektu wychowankowie obejrzeli film "Wicher w reż. K. von Garnier. Seans filmowy połączony był z krótką prelekcją dotyczącą wiedzy o powstaniu kina.

     • Dzień Edukacji Narodowej

      14 października w całym kraju obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. W tym roku to święto przypadło w niedzielę, dlatego 15 października, w murach naszego Ośrodka odbył się uroczysty apel z tej okazji. Przybyli zaproszeni goście, pracownikom Ośrodka zostały wręczone podziękowania za trud i serce włożone w pracę dla młodzieży. Po części oficjalnej, nasi wychowankowie wystąpili z krótką scenką kabaretową a każdy uczestnik mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z fotobudce wykonanej przez wychowanków Ośrodka.

     • Podchody

      11 października, z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej,w naszym Ośrodku została zorganizowana impreza - podchody. W zabawie wzięli udział wszyscy wychowankowie wraz z wychowawcami i nauczycielami.

     • Odwiedziny w ŚDS

      Wczoraj wolontariusze z "Klubu Wolontariusza" odwiedzili uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Gołańczy. Pierwsze powakacyjne spotkanie obfitowało w wiele gier i zabaw. Nie zabrakło wspólnych rozmów przy herbacie i poczęstunku przygotowanym przez nasze wychowanki. W gronie wolontariuszy powitaliśmy Sarę i Maję

     • Gramy dla Klimka!

      Wychowankowie MOSu w Gołańczy wspólnie z wychowawcami zaangażowali się w przygotowania do festynu charytatywnego dla Klimka Szumana - chłopca, który urodził się jako skrajny wcześniak i potrzebuje dużo rehabilitacji i terapii. Klimek jest uroczym dzieckiem dlatego postanowiliśmy pomóc w organizacji festynu dla niego. Już w piętek 5 października grupa 12 wychowanków dzielnie przygotowywała halę sportową w Wapnie, na której miał odbyć się festyn. Chłopcy nosili ciężkie wykładziny, rozwijali je i przenosili stoły i krzesła. Do placówki wróciliśmy późno, ale to nie przeszkodziło, aby następnego dnia wziąć udział w festynie. Dla rodzin, które przybyły na festyn przygotowaliśmy gry i zabawy, w których również chętnie braliśmy udział. Po dwóch dniach zmagań zebraliśmy jeszcze siły na pomoc w sprzątaniu po festynie. Jesteśmy pozytywnie nakręceni na pomoc w tego typu akcjach i czekamy na kolejne wyzwania

      Dziękujemy wszystkim pracownikom naszej placówki, którzy zaangażowali się w pomoc

     • Turniej piłki siatkowej

      7 października w naszym Ośrodku odbył się turniej piłki siatkowej. W turnieju, którego organizatorem był samorząd wychowanków, wzięły udział 4 drużyny - nauczyciele i wychowawcy, wychowanki I piętra, wychowankowie II piętra oraz wychowankowie III piętra.Na podium stanęły drużyny:I MIEJSCE - nauczyciele i wychowawcyII MIEJSCE - II piętroIII MIEJSCE - III piętroDziewczyny zajęły IV miejsceWszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

     • Koncert grupy AFFABRE CONCINUI

      4 października, w Gołanieckiej Stodole odbył się koncert grupy AFFABRE CONCINUI. Wśród publiczności znalazły się nasze wychowanki wraz z wychowawczyniami - panią Pauliną Dzięciołowską oraz panią Kariną Jazgar.

     • Dzień chłopca

      30 września z okazji Dnia Chłopca odbył się Turniej Sportowy na terenie pobliskiego boiska ORLIK. Wychowankowie i wychowanki wzięli udział w takich konkurencjach, jak: skok w dal, bieg na 60 m, mecz piłki nożnej czy rzut piłką do kosza. Zabawy było co nie miara. Nasze kochane wychowanki przygotowały w tym dniu na zajęciach kulinarnych pyszne rogaliki dla wszystkich chłopców. Natomiast wychowawczynie wraz z chłopcami przygotowały pyszne, tęczowe galaretki.

     • Gołaniecki Piknik Przy Bunkrze

      Jak co roku nasi wychowankowie pomagali w organizacji Pikniku przy Bunkrach. Impreza ta na stałe wpisała się w nasze życie w placówce. Co roku przygotowujemy scenerię oraz sami bierzemy udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.To już 100 lat jak możemy oglądać Polskie mundury i żyjemy w wolnym kraju.

     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

      22 czerwca, w naszym ośrodku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Absolwentom gimnazjum zostały uroczyście wręczone świadectwa ukończenia gimnazjum, po raz pierwszy zostały wręczone nagrody MOSKAR dla wychowanków oraz dyplomy i nagrody, dla wychowanków prężnie działających w kolach zainteresowań. Jak zwykle przy tej okazji nie zabrakło wzruszeń.Naszym absolwentom życzymy raz jeszcze wszystkiego najlepszego oraz powodzenia w dalszym życiu.A pozostałym wychowankom udanych, bezpiecznych wakacjiDo zobaczenia we wrześniu!

     • Rajd rowerowy "45+"

      27 maja odbył się VII rajd rowerowy "45+", corocznie organizowany przez UKS MOS Gołańcz. W trasie oraz na mecie na uczestników czekało wiele atrakcji oraz poczęstunek.Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w rajdzie i zapraszamy za rok

     • Dzień dziecka

      W piątek, 1 czerwca wychowawcy - p. Stanisław Żarnowski oraz p. Adrianna Kozłowska przygotowali dla wychowanków zmagania sportowe oraz słodki poczęstunek z okazji Dnia Dziecka.

     • Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy

      Naszych wychowanków ponownie odwiedził ratownik medyczny - pan Robert Kośmicki. Tym razem w szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy wzięli udział wychowankowie II klasy gimnazjum oraz klasy VII szkoły podstawowej.

     • Ognisko przy bunkrze

      Dnia 11 maja wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii wzięły udział w ognisku zorganizowanym przez wychowawców p. Monikę Różak i p. Marlenę Kubiak.

     • Ósma edycja konkursu WOLONTARIUSZ ROKU

      W dniu 12.01.2018 roku grupa młodzieży z „Klubu Wolontariusza” działającego w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii, została zaproszona na Ósmą edycję konkursu Wolontariusz roku 2017 im. Pauliny Pawlak organizowaną przez Głos Wągrowiecki. Wśród wyróżnionych osób była Marlena Sęk, która jest jednym z liderów „Klubu Wolontariusza”. Dziewczyna bierze czynny udział w wielu akcjach, takich jak: imprezy okolicznościowe w Środowiskowym Domu Samopomocy w Gołańczy, gdzie wspólnie z kolegami i koleżankami, dla podopiecznych ŚDS organizuje zabawy taneczne, karaoke, oraz konkursy. Również opiekuje się zwierzętami ze schroniska w Rybowie, zaangażowała się w zbiórkę nakrętek, a także żywności dla najbardziej potrzebujących w ramach akcji „Paka od Mosiaka” z okazji Świąt Bożego Narodzenia.Postawa Marleny jest godna do naśladowania i może być przykładem dla pozostałych wolontariuszy. Swoją energią mobilizuje i motywuje całą grupę do pracy na rzecz innych.

     • Odwiedziny w ŚDS

      Niedawno odwiedziliśmy naszych przyjaciół ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Gołańczy. Wspólne spotkanie rozpoczęliśmy od sprawdzenia znajomości polskich przysłów i powiedzeń. Jak zawsze nie zabrakło konkurencji sportowych oraz zabawy tanecznej. Piękna pogoda sprzyjała wspólnemu biesiadowaniu

     • Naukobus

      W Wągrowcu zainstalowana została „Objazdowa, interaktywna wystawa Eksperymentuj!” w ramach działania „Naukobus”. To projekt „Nauka dla Ciebie”, realizowany przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie wraz z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Uczniowie klas drugich, wraz z wychowawcami - p. Martą Dominikowską, p. Adrianną Kozłowską, p. Joanną Kośmicką oraz p. Mariuszem Stępień odwiedzili Naukobus.

     • Turniej szachowy

      W weekend 3 - 4.02 odbywał się u nas turniej szachowy zorganizowany przez wychowawcę - p. Stanisława Żarnowskiego. W rozgrywkach wzięli udział wychowankowie drugiego i trzeciego piętra. 

     • Warsztaty zdobienia jajek wielkanocnych

      Dnia 27.03. grupa dziewcząt pod opieką P. M. Różak oraz Ż. Puweł uczestniczyła w zajęciach zdobienia jajek wielkanocnych. Spotkanie odbyło się w gołanieckiej Stodole. Wychowanki pod okiem Pan prowadzących zajęcia miały okazję wykonać pisanki między innymi takimi technikami jak : dekorowanie woskiem, wydrapywanie, technika decoupage. Spotkanie urozmaicila obecność żywego królika oraz swinek morskich, które wzbudziły w nas duże zainteresowanie.

     • Konkurs na kartkę wielkanocną w języku niemieckim

      W dniach 01.- 13.03. odbył się konkurs na kartkę wielkanocną w języku niemieckim. Zadanie polegało na wykonaniu kartki dowolną techniką i wypisaniu życzeń w języku niemieckim. Przy ocenie kartek zostały uwzględnione następujące kryteria: estetyka wykonania kartki, walory artystyczne pracy, zastosowane techniki, samodzielność wykonania, poprawność językowa życzeń. Wybór był trudny, gdyż każda z kartek była wyjątkowa, jednak ostatecznie postanowiono przyznać następujące miejsca:I miejsce - Mikołaj StachowskiII miejsce - Nikodem KarczewskiIII miejsce - Kacper WawrzyniakSerdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie, a zwycięzcom GRATULUJEMY!Poniżej prezentujemy link, zawierający najciekawsze prace, które wezmą udział w międzynarodowej wymianie kartek wielkanocnych.

     • Powitanie wiosny

      W dniu 21 marca pożegnaliśmy zimę a przywitalismy wiosnę. Z inicjatywy samorządu uczniowskiego i dyrekcji placówki zorganizowany został barwny pochód symbolizujacy powitanie wiosny -spalona i utopiona "Marzanna" mamy nadzieje szybko nam przyniesie pierwsze oznaki wiosny. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniale przebrania i miłą atmosferę.

     • Warsztaty wielkanocne

      W dniu 17.03.18 r., grupa młodzieży pod opieką pani M. Różak i p. M. Piechockiego wzięła udział w warsztatach wielkanocnych zorganizowanych przez Miejski Dom Kultury w Wągrowcu.Wszystkie jajka i figurki z gipsu pomalowane własnoręcznie przez wychowanków i wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii, trafią do ich koszyków świątecznych i będą zdobiły stoły wielkanocne. Na zakończenie wszyscy świetnie się bawili w towarzystwie gościa specjalnego – zajączka wielkanocnego, który na koniec zabawy poczęstował dzieci cukierkami i życzył wszystkim Wesołych Świat Wielkanocnych.

     • Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy

      Naszych wychowanków odwiedził ratownik medyczny - Pan Robert Kośmicki, który od wielu lat pracuje w wągrowieckim szpitalu. Uczniowie mieli okazję posłuchać o pracy ratownika medycznego, przeprowadzać resuscytację krążeniowo - oddechową oraz zapoznać się z AED, który jest coraz częściej spotykany w wielu miastach. Wychowankowie zadawali wiele pytań, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi.

     • Cisza jak ta

      W gołanieckiej Stodole odbył się koncert zespołu "Cisza jak ta". Wśród publiczności zasiedli nasi wychowankowie.

     • Festyn militarny

      W Wągrowcu odbył się festyn militarny. Nasi wychowankowie wraz z wychowawcami - p. Adrianną Kozłowska, p. Joanną Kośmicką oraz p. Mariuszem Stępień, wzięli w nim udział. Odwiedzili również grobowiec rotmistrza Franciszka Łakińskiego.

     • Piesza wyprawa do Oleskiego Borku

      14 stycznia dziewczęta wybrały się na pieszą wycieczkę. Chociaż warunki pogodowe nie sprzyjały, ich wytrwałość pozwoliła dotrzeć do pomnika przyrody znajdującego się w miejscu zwanym Oleskim Borkiem.

     • Zabawa karnawałowa

      3 lutego, wychowawczynie - p. Milena Narodowiec oraz p. Joanna Kośmicka, zorganizowały dla wychowanków zabawę karnawałową.    Były tańce, śpiewy i wspólne zabawy

     • Turniej szachowy

      W weekend 3 - 4.02 odbywał się u nas turniej szachowy zorganizowany przez wychowawcę - p. Stanisława Żarnowskiego. W rozgrywkach wzięli udział wychowankowie drugiego i trzeciego piętra. 

     • Spotkanie z Ireneuszem Antkowiakiem

      W dniu 08.02.18 w ZSP nr 1 w Wągrowcu, odbyło się spotkanie z p. Ireneuszem Antkowiakiem. Podczas spotkania słuchaczom przybliżono sylwetkę Augusta Kowalczyka - nieżyjącego aktora, uciekiniera z Auschwitz. Zaprezentowano film "6804", który ukazał młodzieży, jak wyglądało życie Augusta Kowalczyka w obozie koncentracyjnym. Nasi wychowankowie, w towarzystwie wychowawczyń - p. Mileny Narodowiec oraz p. Katarzyny Umeniuk, wzięli udział w tym poruszającym spotkaniu.

  • Kontakty

   • Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Gołańczy NIP 766-197-15-08
   • mosgolancz@onet.pl
   • TEL. 67 2169158 KOM. 609-403-066
   • ul. Walki Młodych 35d 62-130 Gołańcz
  • Logowanie